Skip to main content
Obecné

Připadá mi, že v Liberci je zoologická zahrada zanedbaná a že postupně ubývá zvířat. Nestane se ze ZOO časem jen zookoutek?

By 21 listopadu, 2021No Comments

November 10, 2021

Z facebooku

Zpráva: Připadá mi, že v Liberci je zoologická zahrada zanedbaná a že postupně ubývá zvířat. Nestane se ze ZOO časem jen zookoutek?

Odpověď:

Dobrý den, do 10 let bude ZOO Liberec jednoznačně jiná, než ji znáte dnes. Protože Liberec a Liberecký kraj mají společně plán jak v průběhu 10 let s ambiciózní částkou cca 500 milionů Kč zmodernizovat a rozšířit současný areál zoologické zahrady na území v okolí bývalého lesního amfiteátru. Z liberecké ZOO by se tak mohl stát mimořádný turistický i kulturní magnet.

V prostoru amfiteátru bychom tak rádi společně vybudovali velké přírodní expozice pro ohrožené druhy chladnomilných zvířat s názvem „Údolí ohrožené divočiny“. Za vstupem do ZOO by v průběhu let měl vzniknout velký komplex expozice „Africká savana“, kde by spolu žilo několik druhů afrických zvířat s novým slonincem a prostorem pro nosorožce. Více prostoru a členitější výběh by mohlo získat i stádo žiraf a zeber bezhřívých. Důstojnější životní prostor chystáme vystavět i v přírodě vyhynulým berberským lvům v rekonstruovaném pavilonu šelem, zatímco velkou přírodní expozici v nové části zoo získají například ohrožení ussurijští tygři. Do plánované průchozí voliéry vodních ptáků by měl být podle generelu zakomponován zcela nový bazén pro chovnou skupinu tučňáků a expozice pro návštěvníky oblíbené vydry. Další investice chceme uskutečnit v případě rekonstrukce hráze jezírka, Rybářské bašty či budovy Lidových sadů.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.