Skip to main content
Obecné

Zoologickou zahradu převádíte na Liberec kraj. Proč si město neponechává šanci ovlivnit budoucnost ZOO? A amfiteátr zůstane dál ladem?

By 21 listopadu, 2021No Comments

November 10, 2021

Z Facebooku

Zpráva: Zoologickou zahradu převádíte na Liberec kraj. Proč si město neponechává šanci ovlivnit budoucnost ZOO? A amfiteátr zůstane dál ladem?

Odpověď:

Dobrý den, ZOO Liberec a Botanická zahrada Liberec ročně na provozních prostředcích stojí město asi 80 mil. Kč. Protože asi 70 % návštěvníků je mimolibereckých, dohodli jsme se s Libereckým krajem, že obě organizace převedeme na Liberecký kraj a začne je od r. 2022 financovat z jeho rozpočtu.

V dalších 10 letech kromě provozních příspěvků od Libereckého kraje dostane ZOO celkem 500 milionů na rozšíření, modernizaci a celkový rozvoj. Město Liberec přispěje z ušetřených 80 mil. Kč každý rok částkou 25 mil. Kč, dohromady 250 mil. Kč v dalších 10 letech.  Zbylé peníze Liberec použije na potřeby Liberečanů.  Investiční příspěvek pro ZOO bude každoročně schvalován zastupitelstvem města. Takže není pravda, že nebude šance ze strany města ovlivňovat budoucnost ZOO, naopak město bude rozhodovat, co se bude modernizovat a na co peníze půjdou. 

Celý prostor amfiteátru a okolí je určen pro rozšíření ZOO. Vznikne zde nová expozice a výběhy zvířat s názvem Údolí ohrožené divočiny.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.