Skip to main content
Obecné

Zajímá mě, kde se dá v centru města sednout do parku nebo kde se mohou děti zhoupnout.

By 27 září, 2021No Comments

September 9, 2021

Hana P.

Zpráva: Zajímá mě, kde se dá v centru města sednout do parku nebo kde se mohou děti zhoupnout. Léta zamčený park vedle spořitelny je vizitka vstřícnosti k občanům.

Odpověď:

Vážená paní Hano, park vedle spořitelny je bohužel soukromý pozemek patřící Spořitelně. Architektem parku byl Pavel Švancar, autor libereckého bazénu a dalších významných staveb. Snažíme se nyní, aby Spořitelna park zpřístupnila.

Naopak město si pronajalo park v okolí zámku – je také soukromý, ale volně přístupný a stará se o něj město. Hned kousek dál je místo dřívějšího letního kina Park Clam-Gallasů a v ulici Komenského VOČA park. A na náměstí Českých bratří jsme na jaře instalovali na požadavek občanů dětské hřiště s houpačkou a skluzavkou. Významnějších parků máme v Liberci přes 20 a jejich souhrn najdete v tomto dokumentu.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.