Skip to main content
Obecné

Ve zpravodaji i jinde se řeší pouze parkování na sídlištích. Chápu, ale co parkování v širším centru?

By 5 listopadu, 2021No Comments

October 13, 2021

Gryf

Zpráva: Dobrý den, stále se ve zpravodaji i jinde řeší parkování pouze na sídlištích. Chápu, ale co širší centrum, např. kolem TUL a KNL? Tady parkují přes den tisíce studentů a zaměstnanců a obyvatelé např. s malými dětmi a nemají k dispozici parkovací místa i hřiště. Kdy bude stát parkovací dům ve Fibichově ul.? Navrhované řešení pro sídliště – s jedním autem pro rodinu (druhé zpoplatněné) nebo i modré zóny pro rezidenty by se hodily. Máte obavy z reakce TUL, respektive pana Šedlbauera? Vydržte a bojujte i za nás obyvatele, pane primátore! TUL i KNL si ze čtvrti jen berou, ale nic do ní nevkládají. Co třeba otevřít hřiště u jejich MŠ i pro veřejnost? A proč byl po rekontrukci omezen přístup na hřiště u ZŠ Husova, jediné takové místo v okolí?

Odpověď:

Dobrý den, děkuji za dotazy. Parkování v centru města je již řešeno rezidentními modrými zónami, které zahrnují přibližně 1000 parkovacích míst. Na vyžádání obyvatel jsme připraveni takového rezidentní zóny zřídit i v dalších částech města, tj. nejen na sídlištích, ale i na vyžádání v dalších částech města, bude-li to řešit zlepšení parkování rezidentům a dalším obyvatelům. Takto například existuje modrá rezidentní zóna v ulici Březová alej nedaleko ZOO.

 V případě kampusu Technické univerzity Liberec je v plánu zřídit parkovací dům na pozemcích univerzity, například ve Fibichově ulici. Ochránci životního prostředí zatím nesouhlasili s tím, aby lesopark ustoupil parkovacímu domu, a proto i v územním plánu Liberce zatím v této lokalitě zůstává zeleň.

V případě Krajské nemocnice Liberec by se situace měla zlepšit zhruba v roce 2023, kdy by mohl být dokončen parkovací dům v Kristiánově ulici. Ohledně hřišť u základních škol bych chtěl v příštím roce dohodnout s řediteli škol, tedy i s ředitelkou ZŠ Husova jejich otevření pro veřejnost. Bude to znamenat uvolnění finančních prostředků pro správce, kteří by po dobu otevření byli vždy na hřištích jako dohled a zajišťovali pořádek.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.