Skip to main content
Obecné

Vždy se dočtu pouze o Technických službách. Proč se nepíše o úspěšné práci Komunitních prací v Liberci?

By 21 listopadu, 2021No Comments

November 12, 2021

Karel

Zpráva: Dobrý den, vždy jen píšete o tom, jak se pracuje v Liberci a co se děje, a jak jsou skvělé Technické služby, co vše dělají a nebo udělali. A nebo se chlubí samotné Technické služby, to je vše hezké, ale také pro město udělali a dělají hodně práce i Komunitní práce a o těch se nikde nepíše, jako kdyby nebyly. Veškeré díky sklízejí jen Technické služby a to mě nebo nás moc mrzí, že se nikdo nezajímá, co tito lidé dělají pro Liberec.

Odpověď:

Dobrý den pane Karle, děkuji za upozornění, veřejně prospěšné práce a pracovníků Komunitních prací Liberec o.p.s. si určitě vážím. Tato městská společnost byla založena v roce 2006 jako organizace, která nabízí práci pro osoby, kteří jsou zaregistrováni na Úřadu práce. Finanční podporu, kteří tito lidé dostanou tak mohou rovnou odpracovat na zlepšení vzhledu a čistoty města. V současnosti jich KPL má 45, jsou rozpoznat podle oranžových pracovních vest a jejich denní program je následující:

7:00–7:10 – Příchod VPP do zaměstnání – Liebiegova vila

7:10–7:30 – Rozdání práce, vydávání nářadí

7:30–8:00 – Přesun na určené lokality

11:00–11:30 – Přestávka

15:00–15:30 – Návrat VPP, přebírání nářadí

Denně se uklízí 7-8 lokalit, na každé lokalitě jsou 3-4 VPP.  Můžeme je například potkat v centru města s elektrickým vysavačem, nebo při úklidu na Terminálu MHD ve Fügnerově ulici nebo na libereckých sídlištích při ručním sběru odpadků nebo úklidu kolem kontejnerových stání. Kontrolu jejich práce provádí 2 terénní koordinátoři, kteří denně najezdí po městě až 80 km.

Nutno podotknout, že zaměření fungování společnosti KPL má i sociální charakter. Zaměstnávají i lidi dlouhodobě nezaměstnané, s nízkými pracovními návyky a motivací k práci, lidi se sociálními a zdravotními handicapy. V některých případech KPL také spolupracuje s Probační a mediační službou Liberec.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.