Skip to main content
Obecné

Proč podporujete zastavbu historického centra města? A proč se neustále navyšuje plánovaný počet bytů na Papírovém náměstí? Dolní centrum je poslední živá část města, nemělo by se na to brát ohled při územním plánování?

By 6 září, 2021No Comments

September 3, 2021

Lukáš

Zpráva: Proč podporujete zastavbu historického centra města? A proč se neustále navyšuje plánovaný počet bytů na Papírovém náměstí ? Není to proti logickému členění města? Nemáte pocit že zabijete poslední zbytky kultury a nočního života v Liberci ? Dolní centrum je poslední živá část města, nemělo by se na to brát ohled při územním plánování?

Odpověď:

Dobrý den pane Lukáši, v případě historického centra města nám zcela přednostně záleží na kvalitě veřejných prostranství, a proto musí být dána jasná pravidla pro vztah zástavby a ulic či náměstí. Veřejná prostranství tvoří nejen v Liberci vždy základní kostru města s vysokou reprezentativní hodnotou.

V případě zástavby v historickém centru se chceme držet historických uličních čar, což je základní instrument pro plánování a dostavbu města. Toto se týká i Papírového náměstí, kde bych rád, aby budoucí zástavba v podstatě kopírovala historické uliční čáry, a tak by vznikla krásná čtvrť v historických parametrech, byť postavena novými technologiemi a novými materiály.

Právě proto, že chceme získat zpět co nejkvalitnější architektonickou podobu čtvrti, obrátíme se na nejrenomovanější architekty a vypíšeme soutěž o nejlepší návrh. V zadávacích podmínkách soutěže určitě bude zachování této části města jako místo kultury a nočního života.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.