Skip to main content
Obecné

Kdy se svezeme tramvají do Rochlice? Mám pocit, že se v minulosti o tématu mluvilo více a dnes o tom není slyšet.

By 31 října, 2021No Comments

October 2, 2021

Leoš Kobr

Zpráva: Kdy se svezeme tramvají do Rochlice? Mám pocit, že se v minulosti o tématu mluvilo více a dnes o tom není slyšet.

Odpověď:

Dobrý den pane Leoši Kobre, dopravní podnik DPMLJ nechal za cca 5 mil.Kč zpracovat projektovou dokumentaci ve stupni k územnímu rozhodnutí, předběžné náklady jsou odhadovány na 1,2 miliardy Kč vč. 4 nových tramvají, dotace by mohla být cca 900 mil. Kč.

V současnosti se zpracovává ekonomická studie, abychom ověřili, jestli a jak se tato investice projeví do ceny jízdného v Liberci. Kromě vlastního podílu cca 300 mil.Kč bude stavba znamenat výkupy a bourání rodinných domků v Rochlicích. S tímto se ale musí počkat až do vydání územního rozhodnutí, které může ale celý projekt ještě zhatit. Jedna z částí totiž podle projektanta povede pod ulicí Košická s kolejištěm pod úrovní řeky Nisy. Lepší řešení projekt nenašel. 

V případě, že tato trasa nebude průchodná, budu navrhovat realizovat trasu do Rochlice přes Broumovskou. Je daleko jednodušší a levnější.
S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.