Skip to main content
Obecné

Jste schopni zajistit alespoň dva noční spoje týdně? Koloběžky jsou skvělá věc, ale pravidla silničního provozu nedovolují řízení pod vlivem alkoholu a navíc nejsou zrovna nejlevnější.

By 19 října, 2021No Comments

September 30, 2021

Prokop Krákora

Zpráva: Dobrý den pane primátore, chtěl bych se zeptat proč nejste schopni zajisti alespoň dva noční spoje týdně? Chápu že politické špičky nejezdí z hospody autobusem, ale taxíkem, nicméně mají také zcela odlišné ohodnocení nežli běžný občan. Koloběžky jsou skvělá věc, ale pravidla silničního provozu nedovolují jejich řízení pod vlivem alkoholu, navíc taky nejsou dvakrát nejlevnější. Během první vlny covidu to všichni chápali, dnes to vypadá spíše jako taxikářská lobby. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den pane Prokope Krákoro, v této věci jsem již odpovídal panu Adamu Foglovi na podobný dotaz.

Osobně jsem pro obnovení nočních spojů, nicméně je třeba obnovení načasovat do doby, kdy se opět do MHD vrátí cestující jako před r. 2019. V důsledku koronaviru jsme totiž přišli o cca 40% cestujících a propad tržeb byl skoro 50 mil.Kč. Nechal jsem prověřit celotýdenní zavedení nočních spojů alespoň na linkách č. 3 a č. 12 s odjezdem v 0:20 z terminálu Fügnerova v obou směrech. Podle sdělení DPMLJ celoroční náklady na provoz nočních spojů jenom těchto 2 linek se pohybují na částce 590 800 Kč. Podle odhadů o noční spoje je velmi malý zájem a tržby z jízdného by byly okolo 150 000 Kč. V případě obnovení nočních spojů v plném rozsahu by náklady byly mininálně dvojnásobné. I přes to jsem příznivec nočních spojů, pro jejich obnovení budu vždy hlasovat. Taxikem jsem v Liberci nikdy nejel.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.