Skip to main content
Obecné

Jak vidíte své šance v příštích komunálních volbách a kdo by dle Vás byl ideální koaliční partner? Můžete jako Starostové Liberečanům nabídnout něco nového?

By 27 září, 2021No Comments

September 12, 2021

Karel Kupka

Zpráva: Dobrý den pane primátore, jak vidíte své šance v příštích komunálních volbách a kdo by dle Vás byl ideální koaliční partner? Ještě donedávna jste jako Starostové více spolupracovali s TOP 09 nebo Lidovci a teď najednou kandidujete do Sněmovny s Piráty. Máme očekávat podobný posun i na úrovni Liberce? A můžete jako Starostové Liberečanům vůbec nabídnout něco nového? Karel Kupka

Odpověď:

Vážený pane Karle, své šance vidíme optimisticky a obzvlášť výsledek z krajských voleb mi udělal radost. V říjnu 2018 jsme dostali v Liberci 32,1 %, v těch krajských na území Liberce přes 39,6 % a některé městské čtvrti volily Starosty dokonce více než 50 %.

Ohledně partnerství na kandidátkách jsme otevření každému, komu záleží na městě Liberci a je schopen podporovat naši vizi Liberce 2030. Tím Vám odpovídám i na otázku, co chceme v dalším období prosazovat. Je to vize Liberce v roce 2030, kterou jsme občanům představili a dostali jsme od nich velkou podporu. Vize je graficky zpracovaná i do mapy města a ukazuje zásadní rozvojové projekty: moderní vlakový a autobusový terminál, náplavka, digitální radnice, zástavba díry na Perštýně, rekonstrukce bazénu, modernizovaná nemocnice, rekonstrukce harcovské přehrady, výstavba rychlejšího vlakového spojení s Prahou, rozvoj lyžařského areálu na Ještědu a vybudování lanovky do Jizerských hor. To vše nabízíme Liberečanům.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.