Skip to main content
Obecné

Jak se to má s plánem vykácet alej na Masarykově ulici? Je tento záměr již definitivně otázkou minulosti, nebo se město na jeho realizaci stále chystá?

By 6 září, 2021No Comments

July 24, 2021

Anonymní Liberečan

Zpráva: Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se to v současnosti má se svého času kontroverzním plánem vykácet alej na Masarykově ulici. Je tento, nutno podotknouti velmi nešťastný, záměr již definitivně otázkou minulosti, nebo se město na jeho realizaci v tichosti a bez větší publicity stále chystá?

Odpověď:

Dobrý den, bohužel stoletá lipová alej na Masarykově třídě postupně dožívá a rozpadá se. Nejhorší je úsek od zoologické zahrady k ulici Škroupova a pak úsek od křižovatky Vítězná po průmyslovou školu. Tam už se v podstatě o aleji ani nedá mluvit.

Necháváme každé 4 roky zpracovat dendrologické posudky, abychom věděli, kolik let ještě stromy vydrží. Podle posudků by tam lípy měly vydržet ještě asi deset let. Vykácet alej najednou nechceme, nová alej by totiž přišla na 10 mil.Kč. Je ale jasné, že jakmile další desítky lip postupně dožijí, bude muset přijít zásadní rozhodnutí.

Hledáme dál řešení, jak s lipami na Masarykově třídě, která patří k jedné z dominant Liberce, naložit.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.