Skip to main content
Obecné

Chtěl bych se zeptat na plánovaní stavebních akcí a uzavírek v lokalitě Pavlovic.

By 31 října, 2021No Comments

September 15, 2021

Jarda

Zpráva: Dobrý den pane Zámečníku, vzhledem k dopravní situaci v Liberci, které přispěly uzavírky a omezení, jsem se chtěl zeptat, kdo má na starosti plánování prací? Trochu v tom postrádám logiku, uzavře se hlavní tah na Pavlovice a takřka hned se začne pracovat na nejbližší možné objíždce, tunel je skoro celé léto v omezení, některé ulice jsou rozkopané také skoro celý rok a nějaký postup není vidět.

Odpověď:

Dobrý den pane Jardo, děkuji za dotaz na plánování stavebních akcí a uzavírek.

Ulice Letná byla od r. 2019 připravovaná na rekonstrukci, zejména instalaci semaforů na výjezdu od Lidlu a od OBI. Součástí je i rekonstrukce povrchu, chodníků a odvodnění v navazující ul. Selská. Rozsah projektové dokumentace, resp. rozsah akce stanovuje příslušný náměstek primátora a gesční odbor správy veřejného majetku. Projektová dokumentace se připravovala už od r. 2019, projektant navrhuje i systém objízdných tras a v rámci stavebního řízení se k objízdným trasám vyjadřuje i Policie ČR a odbor dopravy. Tzn. vše projde před velké množství lidí, kteří by měli odchytit případné chyby nebo naopak potvrdit projekt.

V tomto případě by měla stavba trvat 12 týdnů, tj. dokončení v 2: polovině října 2021. Poté by mělo být v této lokalitě na několik desítek let hotovo.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.