Skip to main content
Obecné

Chtěl bych se zeptat na funkčnost TSML v obhospodařování zeleně na sídlišti Rochlice a kdy bude pořez.

By 19 října, 2021No Comments

August 31, 2021

Filip Římek

Zpráva: Dobrý den, možná to není uplně na Vás, ale když už je ta možnost. Moc se mi nepozdává funkčnost TSML v ohledu na obhospodařování zeleně na sídlišti Rochlice. Poslední sekání trávy bylo dost odfláknuté a keřích ani nemluvě, ty byly prořezávány naposledy loni na podzim. Některé chodníky jsou již skoro neprůchozí kvůli keřům. Parkovací místa snad nemá ani smysl zmiňovat, to je již takový folklór a i chápu, že se s tím už moc nadělat zrovna u nás nedá. Děkuji za odpověď, kdy se uskuteční prořez. S přátelským pozdravem Filip Římek

Odpověď:

Dobrý den pane Filipe Římku, o sekání trávy a prořez keřů a stromů se ve městě Liberec stará středisko zeleně TSML.

Rozsah péče určuje město Liberec tím, kolik financí na zeleň uvolní. V roce 2021 se jedná o 42 mil.Kč. Za tyto prostředky TSML nasazuje cca denně 40 pracovníků, kteří jsou v terénu. Osobně si myslím, že je to na Liberec jakožto 2: nejzelenějšího města v ČR málo, protože např. Olomouc na zeleň uvolňuje skoro 80 mil.Kč, tedy 2x více. Proto cítím nutnost prosazovat více peněz do údržby zeleně.

S přátelským pozdravem
Jaroslav Zámečník

Napište mi, co vás zajímá...

Zajímají mě Vaše otázky, podněty, nebo jen obecné vzkazy. Na všechny se pokusím odpovědět a vše budu postupně zveřejňovat zde na stránkách, nebo na mém Facebook profilu. Rád zde zveřejním i ty otázky, které dorazí na můj email.